Styl online

Tematyczna strona internetowa!

Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dzieci

Posted by admin on December - 15 - 2018 with Comments Off on Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dzieci
Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zespół Aspergera – to obecnie duży problem. Duża liczba dzieci ma kłopoty związane z właściwym rozwojem. Przyczyn może być cała masa. Profesjonaliści nie są w stanie wskazać tych najważniejszych. Jedno jest pewne: takie dzieci potrzebują terapii. Ogromne znaczenie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?

Metoda Krakowska – plusy
Opiekunowie, jeśli dowiadują się o problemach rozwojowych malucha są załamani. Oczywiście, że jest to duży kłopot. Gdy minie początkowy szok rodzice zaczynają poszukiwania optymalnej terapii. Zaangażowanie rodziców jest bezcenny i zasadniczo przekłada się na szczęście dziecka. Rozglądając się rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to zasadniczo dość niedawno stworzona terapia. Jej twórcą jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata pracowała z dziećmi niesłyszącymi – na tym rozwinęła podstawy terapii pomagającej dzieci z zaburzeniami. Czym charakteryzuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to doskonała pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Mnóstwo rodziców z powodzeniem ją stosuje. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Opiera się na pobudzaniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej założeniem jest przejście dziecka przez wszystkie etapy rozwoju, jak to się dzieje automatycznie w przypadku dziecka zdrowego. Ogromne znaczenie ma umiejętność czytania. W związku z tym dziecko szybko uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – niesamowite,że dzieci w wieku 2 lat są w stanie nauczyć się czytać. Umiejętność czytania ma fundamentalne znaczenie. Dzieci lepiej pojmują otaczającą je rzeczywistość, jeśli umieją czytać.

Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania celowo przygotowanych nagrań za pomocą słuchawek. Ten rozdział jest bardzo trudny, z uwagi na to, że dziecko buntuje się.
Kolejna część to wykorzystywanie różnorakich pomocy terapeutycznych dedykowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne budują w dziecku ważne umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć sekwencyjną, uporządkowanie, logikę, rozpoznawanie emocji i inne. Pomoce terapeutyczne wskazane powyżej stosuje się stopniowo. Zaliczamy do nich : gry planszowe, ludziki, układanki i inne.

Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Warto ją precyzyjnie, żeby pomóc swojemu dziecku.
źródło: pomoce logopedyczne w sklepie internetowym

Comments are closed.